Siepraw: Kolędowanie dla seniorów

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W sobotnie popołudnie, na kilkanaście godzin przed wigilijnym wieczorem, przedstawiciele “Stowarzyszenia Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw” odwiedzili kilka rodzin w ramach akcji kolędowania dla seniorów.

Inicjatywa wspólnego kolędowania realizowana była w ramach pamięci i dbania o najstarszych przedstawicieli lokalnej społeczności. Członkom stowarzyszenia w kolędzie towarzyszyły dwie młode artystki muzyczne – Katarzyna Dobosz, grająca na skrzypcach oraz wokalistka i skrzypaczka, Kamila Tylek.

Na stole każdej odwiedzonej osoby pojawiła się specjalna świąteczna choinka wraz z kartką świąteczną, ofiarowana przez “Stowarzyszenie Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw”. Nie zabrakło również tradycyjnego łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania. Oprócz najpiękniejszych polskich kolęd, seniorzy mieli możliwość posłuchania świątecznej aranżacji w wykonaniu Kamili Tylek, która wprowadziła wszystkich w wyjątkowy nastrój. Oprócz łez wzruszenia i zadumy na twarzach seniorów pojawiło się sporo radości i uśmiechu, co stanowiło najlepszy dowód na powodzenie akcji.

Zainteresowanie wspólnym kolędowaniem u seniorów okazało się na tyle duże, że taka forma spotkań z najstarszymi mieszkańcami gminy stanie się coroczną tradycją w okresie Bożego Narodzenia.

Dla stowarzyszenia była to druga w ostatnim czasie akcja skierowana w stronę seniorów z gminy Siepraw. Tydzień wcześniej członkowie zrzeszenia odwiedzili z tradycyjnym świątecznym opłatkiem mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu.

informacja Stowarzyszenia Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw

 

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o