Siepraw: Narkotykowa uprawa w powiecie myślenickim

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która funkcjonowała w jednym z domów w gminie Siepraw. Funkcjonariusze zabezpieczyli 114 krzewów konopi oraz 25 gramów kokainy.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zajmujący się m.in. zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili podejrzanego, który mógł mieć związek z wprowadzaniem w obieg dużej ilości środków odurzających. Okazało się, że 27 – letni mieszkaniec Krakowa wynajmuje dom w powiecie myślenickim. Funkcjonariusze 7 czerwca br. postanowili sprawdzić miejsce zamieszkania podejrzanego mężczyzny.

Tam, w jednym z pomieszczeń prowadzący przeszukanie znaleźli plantację konopi indyjskich wyposażoną w sprzęt potrzebny do uprawy tych roślin. Były to m.in. wentylatory, specjalne lampy oraz nawozy. W sumie uprawa składała się ze 114 krzewów konopi.

Funkcjonariusze znaleźli też 25 gramów kokainy. Rośliny zostały poddane badaniu testerem, który wykazał pozytywny wynik w kierunku zawartości niedozwolonej substancji THC. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty uprawy narkotyków. Na wniosek miejscowej prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Myślenicach, krakowianin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

informacja KPP Myślenice – sierż. sztab. Dawid Wietrzyk Oficer prasowy

 

4 1 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x