Skomielna Biała: Samochód osobowy wjechał w budynek mieszkalny

Samochód osobowy wjechał w budynek mieszkalny, jedna osoba poszkodowana” – zgłoszenie o takiej treści wpłynęło z CPR Kraków do SKKP PSP Myślenice w dniu 13 maja o godzinie 18.50. Dyżurny operacyjny zadysponował do działań w miejscowości Skomielna Biała zastępy JRG Myślenice, OSP Skomielna Biała, OSP Krzeczów oraz poprosił o wsparcie SKKP PSP Nowy Targ w celu zadysponowania JRG Rabka.

Na miejscu zdarzenia stwierdzono samochód osobowy, który uderzył w ścianę budynku gospodarczego. Kierujący samodzielnie opuścił pojazd. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali czynności Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy u kierującego pojazdem do czasu przybycia ratowników ZRM.

W celu utrzymania stabilizacji naruszonej konstrukcji budynku wykonano wzmocnienia drewnianymi kantówkami. O uszkodzonym budynku powiadomiono Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Dalsze czynności polegały na usunięciu skutków zdarzenia z jezdni, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Ratownicy medyczni ZRM nie stwierdzili potrzeby hospitalizacji poszkodowanego w szpitalu więc pozostał on na miejscu do dyspozycji funkcjonariuszy Policji.

Utrudnienia na drodze krajowej nr 7 trwały ok. 2 godzin.

informacja: PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content