Śmiertelne potrącenie pieszego w Głogoczowie

Policjanci z Myślenic wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Głogoczowie. Potrącony mężczyzna na skutek doznanych obrażeń zmarł na miejscu.

Wczoraj (18.11.br.) około godziny 18:20, w Głogoczowie, na drodze krajowej nr 52 doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego oraz samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy z niewyjaśnionych dotąd przyczyn znalazł się na pasie ruchu, którym poruszał się osobowy mercedes, jadący w kierunku Krakowa i został przez niego potrącony. Pomimo akcji reanimacyjnej, podjętej przez zespół pogotowia ratunkowego, mężczyzna zmarł. Badanie alkomatem wykazało, że 54-letni kierowca mercedesa, był trzeźwy.Teraz przyczyny i szczegółowe okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają myśleniccy policjanci.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, apelujemy o noszenie elementów odblaskowych. Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym, to OBOWIĄZEK. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to ROZSĄDNA KONIECZNOŚĆ.pisze rzecznik myślenickiej policji mł.asp. Dawid Wietrzyk
informacja: KPP Myslenice

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content