Śmiertelne zderzenie na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Głogoczów

Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach przyjął o godzinie 21.29 w dniu 26 maja zgłoszenie o zderzeniu motocykla z samochodem osobowym na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Głogoczów. Do działań zadysponował zastępy JRG Myślenice oraz OSP Głogoczów.

Na miejscu zdarzenia jako pierwsi pojawili się strażacy OSP, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie rannej w wypadku poprzez prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zaopatrzenie ran. Przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego przejął poszkodowanego i kontynuował czynności ratownicze. Obrażenia u osoby rannej okazały się na tyle poważne, że nie udało się jej uratować i lekarz stwierdził zgon.

Droga w kierunku Krakowa była zamknięta, a kierujący korzystali z objazdu przez centrum miejscowości. Dalsze czynności prowadzili funkcjonariusze policji wspólnie z prokuratorem. Końcowa część akcji to usunięcie z jezdni pojazdów, rozbitych elementów oraz zmycie jezdni. Akcja zakończyła się powrotem strażaków do remiz o godzinie 1.59.

informacja: PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content