Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 964 w miejscowości Wiśniowa

O godzinie 17.30 w dniu 4 sierpnia Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach odebrał zgłoszenie o zderzeniu motocyklisty z samochodem ciężarowym w miejscowości Wiśniowa na drodze wojewódzkiej nr 964. Natychmiastowo zadysponował do działań ratowniczych zastępy JRG Myślenice oraz OSP Wiśniowa.

Na miejscu zdarzenia pierwsi przybyli druhowie OSP stwierdzili, iż w wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący motocyklem, a samochód (cysterna) zatrzymał się na nasypie drogi i grozi przewróceniem. Zabezpieczyli obszar objęty działaniami ratowniczymi równocześnie przystępując do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanemu (prowadzenie RKO, użycie defibrylatora AED). Droga była całkowicie nieprzejezdna. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni ZRM, po przejęciu poszkodowanego i przeprowadzeniu diagnostyki odstąpili od działań – stwierdzając zgon mężczyzny. Strażacy JRG ustabilizowali samochód ciężarowy wykorzystując wyciągarki samochodowe i podpory.

Wezwano na miejsce zdarzenia Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z JRG 2 Kraków w celu udzielenia pomocy służbom drogowym podczas wyciągania samochodu cysterny i zabezpieczeniu jej do celów procesowych. Po zakończeniu czynności wyjaśniających przebieg zdarzenia przez funkcjonariuszy Policji oraz prokuratora usunięto rozbite elementy pojazdów oraz przeprowadzono sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Przejazd na tym odcinku drogi wojewódzkiej był niemożliwy ponad 6 godzin – podróżujący korzystali z objazdów.

informacja: PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

Skip to content