Śmiertelny wypadek w Krzeczowie

W niedzielne popołudnie ok. godziny 14.00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Krzeczów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji przez pierwszego kierującego działaniem ratowniczym (KDR) stwierdzono zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych. Poszkodowanych zostało 5 osób ( w tym dwoje dzieci), które znajdowały się we wnętrzu pojazdów.

Kierujący samochodem Audi nie wykazywał oznak życiowych, podróżował sam. Samochody znajdowały się na poboczach drogi i częściowo blokowały przejazd. Działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym (u kierującego samochodem Audi wdrożono RKO jednakże przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon), wykonaniu dostępu do obu kierowców przy użyciu narzędzi hydraulicznych, ewakuacji poszkodowanych z uszkodzonych pojazdów.

Ponadto zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca LPR, udzielono pomocy w transporcie poszkodowanych do ZRM i LPR, skontrolowano pojazdy pod kątem wycieków płynów eksploatacyjnych, przeprowadzono sorbcję oraz usunięto skutki zdarzenia z jezdni. Policja na czas prowadzonych działań zablokowała całkowicie przejazd drogą krajową. W akcji udział brały zastępy OSP Krzeczów, OSP Lubień, JRG Rabka Zdrój, JRG Myślenice.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

[post_gallery]

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content