Walczmy dziś z wirusem ale nie zapominajmy o przyszłości i walce ze smogiem, przypomina MAS i prosi o podpisanie apelu

Obecnie wszyscy solidarnie walczymy z wirusem i jego zabójczym żniwem. A wiecie kto najczęściej umiera na COVID-19? Osoby cierpiące na choroby układu oddechowego – te same, które powoduje smog.

Czasami warto pomyśleć o swoim zdrowiu wcześniej. Dlatego prócz teraźniejszości powalczmy o przyszłość! Razem z mieszkańcami Krakowa, Skawiny, Wieliczki i wielu, wielu innych małopolskich miast i miejscowości podpiszmy apel o racjonalną i rzeczywistą politykę w walce ze smogiem!

Jakość powietrza w województwie małopolskim pozostaje bardzo zła – nasz region należy do najbardziej zanieczyszczonych w całej Unii Europejskiej. Głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza pyłem i rakotwórczym benzo[a]pirenem są tzw. “kopciuchy”, czyli stare kotły na węgiel i drewno, w których często spalane są też śmieci, co wpływa na układ immunologiczny i powoduje częstsze choroby i przedwczesne zgony wśród mieszkańców Małopolski.

Podpisanie apelu to tylko moment, moment dzięki któremu być może za kilka lat my i nasi bliscy będą mogli złapać dech, zaczerpnąć świeżego powietrza.

Apel o skuteczny Program ochrony powietrza w Małopolsce wszyscy chętni mogą podpisać na stronie: https://chceoddychac.pl/malopolskapop.

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x
Skip to content