SMS Dalin Myślenice. Cztery pary w ½ Mistrzostw Polski

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Rozegrano etapy wojewódzkie tegorocznych Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej we wszystkich kategoriach wiekowych – zarówno u dziewcząt jak i chłopców. Warunki atmosferyczne nie były zbyt łaskawe i część turniejów rozgrywana była w deszczu lub nawet przekładana. Ostatecznie jednak wyłoniono pary, które będą reprezentowały województwo Małopolskie w ½ Mistrzostw Polski. Niezmiernie cieszy fakt, że wśród tych par znalazły się w tym roku cztery nasze duety!

W kategorii juniorek wicemistrzostwo województwa zdobyła para Natalia Bagińska / Małgorzata Leśniak. W tych samych rozgrywkach czwarte miejsce wywalczył duet Sara Olejniczak / Paulina Janus. Obie pary dzięki zajętym pozycjom awansowały do ogólnopolskiego półfinału! Mniej szczęścia tego dnia miała para Weronika Paryła / Patrycja Basista, która ostatecznie zajęła piąte miejsce niepremiowane awansem. Co warte podkreślenia w finale wojewódzkim walczyła również czwarta nasza para Emilia Małota / Kinga Hanusiak.

Wśród juniorów w tym sezonie z naszego województwa do dalszego etapu awansowały trzy pary ( o ilości par z danego województwa w etapie ogólnopolskim decyduje ilość punktów zdobytych w poprzednim sezonie ). W meczu o brązowy medal i ostatnie miejsce premiowane awansem walczyły dwie nasze pary Jacek Kromka / Szymon Ścisłowicz i Piotr Murzyn / Wojciech Skiba. Po ostatnim gwizdku sędziego w bratobójczym pojedynku górą byli Jacek z Szymonem, którzy zwyciężając zagwarantowali sobie udział w ½ Mistrzostw Polski.

Czwarta para, która w tym sezonie będzie bronić barw SMS Dalin Myślenice na szczeblu ogólnopolskim to Nikola Malina / Patrycja Musiał. Dziewczęta awans zapewniły sobie zdobywając brązowe medale w finale wojewódzkim młodziczek.

Należy zaznaczyć, że wynik ten byłby trudny do osiągnięcia gdyby nie praca całego sztabu odpowiedzialnego za siatkówkę plażową w skład którego wchodzą Elżbieta Gablankowska, Paweł Olejniczak, Jerzy Bicz i Marek Bała. Bardzo dużą rolę odegrało również wsparcie ze strony Urzędu Miasta i Gminy Myślenice dzięki któremu udało się przygotować boiska do tegorocznych rozgrywek za co serdecznie dziękujemy.

informacja Marek Bała – SMS Dalin Myślenice

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x