Spada liczba hospitalizowanych w myślenickim szpitalu. Dziś 4 nowe wykryte przypadki zakażenia w powiecie myślenickim

Widać wyraźny spadek zachorowań w kraju. Ministerstwo Zdrowa w dzisiejszym komunikacie poinformowało o 1 679 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W powiecie myślenickim w ciągu ostatniej doby przybyło 4 zakażonych Sars-CoV-2, w Małopolsce w tym samym czasie stwierdzono 130 nowych przypadków.

W Polsce w ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 56 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 135 osób.

Jak informuje dyrektor Szpitala w Myślenicach – Adam Styczeń:

Aktualnie w myślenickim szpitalu przebywa 18 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 2 pacjentów na stanowiskach respiratorowych. Wszyscy chorzy na Covid-19 są w stanie ciężkim, wymagającym intensywnego nadzoru medycznego. Obecnie ilość nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-Cov-2 jest mniejsza niż w ostatnim czasie. Nie mniej jednak szpital zachowuje pełną gotowość w zabezpieczeniu przedmiotowych świadczeń zdrowotnych.

Kolejne kroki luzowania przepisów związanych z COVID-19 będą ogłoszone najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca.zapowiedział w rozmowie z Wirtualną Polską minister zdrowia Adam Niedzielski.

Spadek liczby zachorowań oznacza iż wygasa trzecia fala pandemii, zachowanie niezbędnych zabezpieczeń i obostrzeń jeszcze istniejących ma zabezpieczyć mieszkańców Polski przed kolejną falą. Jednym z zabezpieczeń i skutecznym środkiem uniknięcia poważnych skutków jakie powoduje Sars-CoV-2 jest szczepienie masowe.

Przypominamy, że w powiecie myślenickim funkcjonują dwa punkty szczepień masowych. W Myślenicach punkt znajduje się na Zarabiu w Hali Widowiskowo-Sportowej, drugi punkt zlokalizowany jest w Dobczycach przy ul. Podgórskiej 2.

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content