Wiadomości Sportowe 

Speed-ball z Mikołajem

W I Mikołajkowym Turnieju Speed-balla, wystartowało 40 zawodników z naszego regionu. Zawody rozegrane zostały 2 grudnia z okazji Mikołajek. Gośćmi wydarzenia byli najlepsi polscy speed-balliści.

Zawody rozegrane zostały w dwóch grupach wiekowych z podziałem na kategorię męską 
i żeńską. Zawodnicy walczyli o najlepsze miejsca w grze singlowej oraz konkurenci super solo, gdzie zdobywali punkty grając na czas. Mecze sędziowali mistrzowie i mistrzynie Polski, oraz uczestnicy niedawnych mistrzostw świata w Egipcie: Rafał Druzgała, Gabriella Lopez, Martyna Dudek, Laura Lach, Zbigniew Bizoń. Wśród zawodników wystartowała młodzież 
z Poręby, Trzemeśni, Łęk, Zasani i Dobczyc.

– „Rozwijamy się i właśnie turnieje najlepiej pokazują ten rozwój. Poziom rozgrywek szczególnie w grupie powyżej 13 roku życia był bardzo dobry. W kategorii juniorów udało się zaobserwować kilka rokujących talentów.”- mówił Zbigniew Bizoń, trener sekcji 
w Dobczycach i w Porębie.

Na zakończenie zawodów wręczono 8 kompletów medali. Wśród najlepszych zawodników warto wymienić zwycięzców poszczególnych konkurencji i kategorii wiekowych: Zuzannę Malinę, Krystiana Żaka, Marcelinę Ryś, Adama Urbaniaka, Natalię Ślęczka i Oskara Stasiaka.

Młodzież jest bardzo zmotywowana – oni czekali na to by móc się spotkać i rywalizować. Dopisali także rodzice, którzy stawili się na turnieju w roli kibiców – to cieszy”. – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Sportownia i Szkoła Podstawowa w Porębie.

Fantastyczna atmosfera i zacięta walka o każdy punkt pokazały nam, że warto organizować takie spotkania. Specjalne podziękowania kieruję do dyrekcji Szkoły Podstawowej w Trzemeśni za udostępnienie hali sportowej oraz do Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach za finansowe wsparcie sportowych zmagań.” – relacjonuje Andrzej Jaśkowiec, dyrektor szkoły w Porębie.

Kolejną okazją do speed-ballowych zmagań będą zawody międzywojewódzkie zaplanowane na wiosnę przyszłego roku.

informacja : Stowarzyszenie Sportownia

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub