Spotkanie mieszkańców Krzyszkowic z GDDKiA

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Im bliżej do terminu protestu tym intensyfikują się działania w sprawie tunelu w Krzyszkowicach. W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele mieszkańców zaangażowani w protest, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Jarosław Szlachetka oraz Wicestarosta Powiatu Myślenickiego Rafał Kudas zaproszony przez mieszkańców. Z informacji jakie uzyskaliśmy od przedstawiciela powiatu wynika, że samorząd powiatowy nie uzyskał wcześniej zaproszenia na to spotkanie. To wyłącznie strona społeczna, organizatorzy protestu, poinformowali o tym spotkaniu Starostwo.

Na spotkaniu został przedstawiony Plan Inwestycyjny obowiązujący od 2018 roku. Podczas rozmowy przedstawiona została koncepcja, której jak podkreślał dyrektor GDDKiA Tomasz Pałasiński nie powinno się traktować jak planu budowy nowego skrzyżowania.

Mieszkańcy Krzyszkowic po spotkaniu zadeklarowali, iż nadal podtrzymują wole protestowania w dniu 25 stycznia, gdyż ich zdaniem dotychczasowe działania GDDKiA są niewystarczające. Podczas spotkania Burmistrz Myślenic opowiadał o przyszłych inwestycjach na Zakopiance, jednak nie padły dokładne deklaracje, kiedy może zacząć się ich realizacja. Póki co wszystko pozostaje w sferze planów i uzgodnień.

Z kolei Wicestarosta Rafał Kudas przekazał zebranym, że Powiat deklaruje środki i jest gotowy dołożyć się do inwestycji. Dzisiaj radni uchwalili, że na tę inwestycję z budżetu powiatu desygnowana zostanie kwota 2 mln zł co zostało zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2021-2022.

Ta uchwała to pierwsze realne środki samorządowe jakie zostały przeznaczone na inwestycję w Krzyszkowicach, przypominamy, że Gmina Myślenice zadeklarowała kwotę 500 tyś. zł w swojej uchwale intencyjnej. Warto też zaznaczyć, że samorządy w ogóle nie muszą dokładać się do działań prowadzonych na drogach krajowych, bo jest to zadanie rządu.

 

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o