Sprawa myślenickiej działki Mariana Banasia powraca w śledztwie CBA

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Jak donosi „Rzeczpospolita” w toczącej się sprawie jaką prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne powraca sprawa działki jaką posiadał obecny szef NIK w Myślenicach, którą w 2016 roku odkupiła Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego.

Pierwszy raz sprawa „zmieniającej się” powierzchni działki w Myślenicach, która była w posiadaniu obecnego szefa NIK Mariana Banasia, pojawiła się w reportażu TVN w dniu 15.10.2019 roku. Wówczas w oświadczeniach majątkowych ministra działka „zmieniała” swoją powierzchnię. O tym reportażu pisaliśmy w październiku 2019 roku.

Obecnie jak donosi dziennik „Rzeczpospolita” sprzedaż działki przez Mariana Banasia myślenickiej agencji bada CBA, która sugeruje, że „działka została przepłacona przez spółkę o kwotę 220 tys. zł”.

W artykule przytoczone zostały wypowiedzi byłego burmistrza Macieja Ostrowskiego dla dziennikarzy „Rzeczpospolitej” oraz anonimowych osób opisujących obecny stan działki i jej możliwości sprzedaży. Zamiar pozbycia się działki był już wcześniej zapowiadany w materiale telewizji TVN w październiku 2019 roku.

Link do pełnej wersji artykułu: Przepłacona działka, kupiona przez gminę od Banasia. Jest śledztwo.

zdjęcie TVN
0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x