Sprzątanie Tenczyna, udało się zebrać prawie 300 worków śmieci

W miniony tydzień na terenie powiatu myślenickiego, w różnych miejscach i różnych gminach odbywały się akcje sprzątania. Jednym z miejsc na mapie regionu w którym mieszkańcy podjęli się posprzątania zalegających śmieci, które odkryły się po stopnieniu śniegu był Tenczyn.

Organizatorzy akcji “Sprzątania Tenczyna” na swojej stronie w mediach społecznościowych serdeczni dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w akcje, które podjęły się pomocy i mimo wolnej soboty i domowych obowiązków postanowiły wygospodarować czas i przyczyniły się do uprzątnięcia śmieci zalegające tereny wzdłuż lokalnych dróg.

Cieszy nas, że dzieci z naszej miejscowości tak chętnie wzięły udział w akcji, dziękujemy rodzicom, którzy dali dobry przykład i włączyli się czynnie w sprzątanie.

Łatwo jest krytykować, pokazywać zdjęcia, gdzie są śmieci, trudniej zebrać siły by je pozbierać. Zatrważający jest fakt, iż wśród zbieranych śmieci przeważały butelki po alkoholu, przykro, że nasze dzieci musiały zbierać butelki i puszki po alkoholu, który zostawiają dorośli. Faktem jest, że dzięki akcji udało się zebrać prawie 300 worków pełnych śmieci.piszą organizatorzy na swojej stronie.

Bardzo cieszy fakt, że organizowane akcje nie pozostają bez odzewu. Wszyscy wiedzą, że ich celem jest nie tylko sam fakt uprzątnięcia śmieci lecz również tak ważna edukacja mająca pokazać jak złym nawykiem jest zanieczyszczanie środowiska i wyrzucanie odpadów w dowolne miejsca.

informacja: FB – Stowarzyszenie Tenczyn
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content