Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach rozpoczął funkcjonowanie

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Wraz z początkiem października rozpoczął w Dobczycach funkcjonowanie Środowiskowy Dom Samopomocy. W odnowionych wnętrzach starej szkoły przy ul. Jagiellońskiej codziennie od poniedziałku do piątku spotykają się dorosłe osoby potrzebujące wsparcia i pomocy w adaptacji do życia w środowisku rodzinnym i społecznym.

W Środowiskowym Domu Samopomocy realizowane są zajęcia w pracowniach tematycznych: kulinarnej, plastycznej, rehabilitacyjnej. Dużo czasu poświęca się na rozmowę i wspólne dzielenie się obowiązkami.

Uruchomienie Środowiskowego Domu Samopomocy w Dobczycach pozwoli objąć opieką dzienną osoby ze schorzeniami psychiatrycznymi oraz niepełnosprawnością intelektualną, często odizolowane od życia społecznego.mówi Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś.

W Środowiskowym Domu Samopomocy wsparcie znajdą mieszkańcy, którzy korzystają już z takich instytucji, zlokalizowanych w znacznej odległości od miejsca zamieszkania, tj. w Zegartowicach, Wieliczce i Zagórzanach. Szczególnie cieszy mnie, że udało się pozyskać środki zewnętrzne na realizację tego zadania, co pozwoliło na wykonanie pierwszego etapu remontu oraz podjęcie działalności ŚDS-u. W trakcie realizowanego remontu jednym z priorytetów było także zachowanie walorów historycznych obiektu starej szkoły, udało się m.in. odtworzyć historyczną wieżyczkę wieńczącą budynek oraz odsłonić ceglane sklepienia w jego wnętrzu.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Za Życiem”, w ramach którego Gmina Dobczyce pozyskała dofinansowanie na wykonanie I etapu remontu starej szkoły oraz podjęcie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy.

informacja Urząd GiM Dobczyce

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x