Stanisław Cichoń uhonorowany pośmiertnie tytułem “Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego”

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Myślenickiego odbyła się uroczystość wręczenia Tytułu Honorowego „Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego” nadanego pośmiertnie Stanisławowi Cichoniowi.

W wygłoszonej przez Przewodniczącego Rady Powiatu Tadeusza Żaby laudacji na tę okoliczność przedstawiono sylwetkę i zasługi śp. Stanisława Cichonia dla Powiatu Myślenickiego.

Był samorządowcem, społecznikiem, wspaniałym nauczycielem i wychowawcą, dziennikarzem, niezapomnianym konferansjerem licznych wydarzeń kulturalnych i festiwali, imprez regionalnych oraz spikerem zawodów sportowych. Człowiekiem zarażającym nie tylko uśmiechem i entuzjazmem, ale i swoją pasją do przyrody, turystyki i sportu, życzliwością dla ludzi. Stanisław Cichoń dla wszystkich, którzy mieli tę okazję i poznali go osobiście był nade wszystko otwartym i wspaniałym człowiekiem, który traktował wszystkich ludzi jak swoich dobrych przyjaciół.

Nadanie pośmiertnie Tytułu Honorowego „Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego” śp. Stanisławowi Cichoniowi jest wyrazem uznaniu i uhonorowania Jego wybitnych zasług na rzecz rozwoju i promocji Powiatu Myślenickiego oraz zaangażowania w budowaniu lokalnego samorządu, aktywizacji społeczeństwa obywatelskiego i popularyzacji idei samorządności.podkreślił w laudacji Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Żaba

W uroczystości uczestniczyła najbliższa rodzina Stanisława Cichonia, żona Dorota Cichoń i syn Michał Cichoń.
Akt nadania pośmiertnie Tytułu Honorowego “Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego” oraz Medal Honorowy wręczyli rodzinie Stanisława Cichonia: Tadeusz Żaba Przewodniczący Rady Powiatu Myślenickiego, Józef Tomal Starosta Myślenicki oraz Rafał Kudas Wicestarosta Myślenicki.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content