“Stowarzyszenia Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw” szkoliło dzieci i rodziców z pierwszej pomocy

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W niedzielę 6 października w Sieprawiu odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy skierowane do dzieci i ich rodziców. Inicjatywa organizacji kursu wyszła od „Stowarzyszenia Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw”, dla którego była to pierwsza społeczna akcja od momentu powstania.

Wspomniane stowarzyszenie zostało założone w marcu. Władze organizacji od początku podkreślały, że ich głównym celem będzie działalność na wielu płaszczyznach, ze szczególnym uwzględnieniem akcji skierowanych do dzieci i młodzieży.

Szkolenie odbyło się w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Sieprawiu. Kurs poprowadziła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Poznachowic Dolnych wyspecjalizowana w ratownictwie przedmedycznym. W akcję włączyła się również służba maltańska.

Prelekcje odnośnie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy połączoną z prezentacją multimedialną wygłosił opiekun grupy, Jerzy Grabacki. Później uczestnicy spotkania mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności praktycznych na specjalnych fantomach. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się manekin noworodka. Jak podkreślali instruktorzy umiejętny proces resuscytacyjny najmniejszych dzieci jest szczególnie istotny, a wiedza by wykonać skuteczną akcję ratunkową na niemowlęciu często okazuje się niezbędna.

Dla uczestników spotkania przygotowano kącik z domowymi przysmakami, przy którym uczestnicy kursu mogli zadawać pytania instruktorom i zdobywać niezbędną wiedzę w zakresie pierwszej pomocy.

Jak podkreślił prezes „Stowarzyszenia Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw”, Dawid Lenczowski, to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia akcja edukacyjna skierowana do mieszkańców.

informacja Stowarzyszenia Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw
zdjęcia E. Pietrzyk/W. Gądek

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x