Straż w niedzielę nie odpoczywała, wypadki i zagrożenia tak upłynął świąteczny dzień na służbie

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Miniony weekend był czasem wytężonej pracy strażaków, którzy zarówno w sobotę jak i niedzielę wzywani byli do kolizji i wypadków drogowych.

W niedzielę 06.10.2019 r. odnotowano 8 zdarzeń, w których uczestniczyli strażacy. Pierwsze zgłoszenie zostało odebrane przez Dyżurnego Operacyjnego KP PSP w Myślenicach o godzinie 2.30. Samochód osobowy w Jaworniku po uderzeniu w bariery na drodze krajowej nr 7 (Zakopianka) zatrzymał się na boku. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

W ciągu dnia jeszcze trzykrotnie prowadzono działania na drogach: Harbutowice, zderzenie dwóch samochodów osobowych z jedną osobą poszkodowaną; Stróża droga ekspresowa S7, usunięcie substancji ropopochodnej z jezdni; Głogoczów droga krajowa nr 7, zderzenie dwóch samochodów co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu.

Strażacy podczas tych akcji usuwali pojazdy, rozbite elementy z jezdni oraz prowadzili sorbcję płynów eksploatacyjnych.

Ponadto likwidowano zagrożenia związane z uszkodzonymi drzewami, które mogły doprowadzić do wypadku w miejscowościach Trzebunia, Myślenice, Węglówka.

Prowadzono również wsparcie działań funkcjonariuszy policji podczas akcji w Myślenicach – wykonanie dostępu do osoby, u której lekarz stwierdził zgon.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x