Strażacy interweniowali aż 21 razy w ciągu tygodnia w związku z wypalaniem traw. Przypominamy – to jest niedozwolone!

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny m.in. z uwagi na brak kontroli nad błyskawicznie rozprzestrzeniającym się żywiołem. Ryzyko natomiast jest ogromne. Wzniecony pożar zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta. Konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby wypalające trawy.

W ciągu ostatniego tygodnia 16 – 23 marca odnotowano 21 interwencji związanych z gaszeniem traw. Działania gaśnicze prowadzono po otrzymaniu dyspozycji od Dyżurnego operacyjnego z SKKP PSP w Myślenicach.

W akcjach gaśniczych udział brały miejscowe zastępy OSP oraz JRG. Pożary miały miejsce w gminach: Sułkowice – 9; Myślenice – 3; Siepraw – 2; Dobczyce – 2; Lubień – 2; Pcim – 1; Wiśniowa – 1; Tokarnia – 1. Ilość pożarów powstających w poszczególnych miejscowościach gmin jest na bieżąco analizowana.
Komenda Powiatowa PSP czyni starania aby proceder wypalania traw został zlikwidowany.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Komendą Powiatową Policji jak również rozważamy wariant utworzenia posterunków czasowych JRG tam gdzie dochodzi do największej liczby pożarów w celu szybkiego podjęcia interwencji po zgłoszeniu i złapania podpalaczy na gorącym uczynku.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o