Strażacy podsumowują tydzień z bardzo silnym wiatrem

W przesłanej informacji Państwowa Straż Pożarna podsumowuje zdarzenia i zgłoszenia jakie miały miejsce podczas interwencji w dniach pomiędzy 10 marca, a 14 marca 2019 r. związanymi z wystąpieniem na terenie naszego powiatu bardzo silnymi wiatrami.

Akcje ratownicze jakimi zajmowali się strażacy zarówno z PSP jak i OSP poszczególnych miejscowości polegały na usuwaniu połamanych drzew, uszkodzonych reklam, sieci energetycznej, zabezpieczaniu uszkodzonych dachów, utrzymaniu przejezdności na drogach, bardzo często zatarasowanych w wyniku zalegających na nich uszkodzonych drzewach, gałęziach czy blachach oraz innych naniesionych z wiatrem przeszkód.

W dniach od 10 – 14 marca zanotowano 237 zdarzeń w jakich brali udział strażacy.

Najwięcej zgłoszonych interwencji było w gminie Myślenice to, aż 71, następnie Dobczyce – 41 i Raciechowice 40. Do zgłoszeń o szkodach wywołanych wiatrem strażacy byli wzywani również w pozostałych gminach powiatu myślenickiego, i tak w gminie Lubień – 7 krotnie, gmina Pcim – 11 interwencji, gmina Siepraw – 22 razy, gmina Sułkowice – 25, gmina Tokarnia – 5, gmina Wiśniowa – 10 interwencji.

Obecnie sytuacja atmosferyczna uległa uspokojeniu i ustabilizowaniu, niestety według prognoz w kolejnym tygodniu możemy znów spodziewać się silnego wiatru, lecz nie ma to być już tak zjawisko gwałtowne i niebezpieczne.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL