Sukcesy myślenickich gimnastyczek, 13 medali w 2 tygodnie i miejsce w kadrze Polski!

Choć okres pandemii nie był najłatwiejszy dla sportowców, pokazali że nie ma rzeczy niemożliwych. Dużym sukcesem mogą cieszyć się podopieczni klubu Lady Fitness, którzy rozpoczęli intensywny sezon startowy od medali na Mistrzostwach Polski Cheerleaders, Mistrzostwach Polski i Europy w Kulturystyce i Fitness.

Pokaźną liczbę bo aż 10 medali udało się zdobyć w poszczególnych kategoriach przez dziewczęta podczas Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym – sukces cieszy tym bardziej, że po raz pierwszy na zawodach takiej rangi startowało wiele debiutantek w wieku 8-11 lat. Natomiast dziewczęta starsze starały się nadal utrzymywać wysoki poziom, który wymaga przygotowania ze strony kondycji, tańca, gimnastyki czy akrobatyki. Na podium znalazły się:

  • – zespół Brilliant złoto (Diana Gęsicka, Zuzanna Kiszka, Oliwia Cholewa, Lena Latoń, Julita Łętocha, Zuzanna Korus, Julia Wyroba, Anna Węklar, Maria Piwowarczyk)
  • – zespół Shine srebro choć do złota brakło jedynie pół punktu (Alicja Kołodziejczyk, Emilia Kruszec, Lena Chmielewska, Emilia Graca, Gabriela Rerutko, Gabriela Pasionek,Karolina Kruczek, Wioletta Sala, Marcelina Kulig, Roksana Szlachetka, Magdalena Gustof, Natalia Goc)
  • – duet Zuzanna Kiszka, Oliwia Cholewa złoto
  • – duet Anna Węklar, Maria Piwowarczyk srebro
  • – duet Diana Gęsicka, Julita Łętocha brąz
  • – duet Roksana Szlachetka, Emilia Kruszec brąz,
  • – duet Brygida Żaba, Martyna Kaleta srebro
  • – duet Lena Chmielewska, Alicja Kołodziejczyk srebro
  • – duet Wioletta Sala, Natalia Świebocka brąz
  • – brązowy medal w konkurencji indywidualnej akrobatyki Natalia Kuchnia

Już na następny dzień po zawodach młodziutka Lena Latoń miała przyjemność odebrać od Burmistrza Myślenic nagrodę za dotychczasowe osiągnięcia sportowe, jako dwukrotna Mistrzyni Polski oraz Mistrzyni Świata do 8 roku życia.

W tym samym czasie odbywały się debiuty oraz Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness, gdzie wszystkie nasze cztery zawodniczki zaprezentowały się w rundach finałowych natomiast Yuliia Komenotrus zdobyła w fitness gimnastycznym złoto i obroniła tytułu Mistrzyni Polski. Natalia Szymczak zadebiutowała srebrem w swojej konkurencji.

Wysokie wyniki z Mistrzostw Polski pozwoliły na reprezentowanie Polski i Myślenic na Mistrzostwach Europy w Santa Susanna, gdzie po ciężkiej walce Yuliia wywalczyła brązowy medal.

informacja: klubu Lady Fitness Myślenice
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content