Sułkowicka “Klamra” od dziś bezpłatna

Klamra wydawana jest w gminie Sułkowice od lat 90-tych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dostęp do informacji publicznej w Polsce jest bezpłatny dlatego też od obecnego numeru Klamra będzie biuletynem bezpłatnym.

Od kilku lat toczy się dyskusja dotycząca wydawania gazet przez samorządy, a w ostatnim czasie pojawiło się wiele opinii Regionalnych Izb Obrachunkowych i wyroków sądowych po analizie których nasuwa się wniosek, że Jednostki Samorządu Terytorialnego mogą wydawać gazety, pod warunkiem że będą one służyć wykonywaniu ich zadań własnych.informuje Burmistrz Sułkowic Artur Grabczyk.

W gazecie nie można zamieszczać płatnych reklam i ogłoszeń, ma ona być jedyne narzędziem do informowania mieszkańców o tym co dzieje się w gminie Sułkowice. Znajduje się tam miejsce dla stowarzyszeń czy placówek oświatowych, gdzie mają okazję zaprezentować swoje sukcesy i pochwalić się osiągnięciami. W wydawnictwie zamieszczane będą ważne urzędowe informacje, które powinny trafić do jak największego grona odbiorców gminy Sułkowice.

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL