Sumo: Złoty medal Jana Masteli na Pucharze Polski Juniorów w Krotoszynie

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W ostatnim tegorocznym turnieju Sumo walczyło 144 zawodników i zawodniczek z 15 klubów z całej Polski. Turniej ten był równocześnie pierwszą eliminacją do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Rumunii. Klub Sportowy Dalin tym razem reprezentował tylko jeden zawodnik – Jan Mastela, który potwierdził swoją klasę zdobywając złoty medal w kat. wagowej do 90 kg.

W eliminacjach Janek wylosował bardzo trudną grupę, w której walczyło kilku utytułowanych zawodników, a do półfinału mogło awansować tylko dwóch. W grupie stoczył pięć walk, z których wygrał cztery, a jedną przegrał. Nie przeszkodziło mu to w zdobyciu awansu do półfinału z pierwszego miejsca. W półfinale pokonał Michała Grzempowskiego z Krotoszyna, a w finale Pawła Gołaszewskiego z Olsztyna.

Bardzo dużym sukcesem Janka są zwycięstwa nad renomowanymi przeciwnikami odniesione podczas zawodów. Pokonał m.in. brązowego medalistę Mistrzostw Europy Mikołaja Mrowińskiego, aktualnego mistrza Polski Juniorów Michała Grzempowskiego i wielokrotnych medalistów Pucharów Polski i Mistrzostw Polski – Sławomira Ochała i Pawła Gołaszewskiego. Dzięki dzisiejszemu sukcesowi Janek znajduje się na czele listy rankingowej w kat. wagowej do 90 kg.

Z powodów zdrowotnych na zawody nie pojechał nasz drugi junior Krzysztof Szpakiewicz i przez to będzie miał trudniejszą drogę awansu do reprezentacji Polski na ME.

Za tydzień, w sobotę 14.12.2019 nasi najmłodsi zawodnicy wystąpią w Krakowie na Zawodach Mikołajkowych stanowiących podsumowanie Ligi Małopolskiej. Do udziału zgłoszono 11 zawodników, którzy wyjadą na ostatni tegoroczny turniej w towarzystwie rodziców.

informacja KS Dalin Zapasy

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x