Szkoła w Osieczanach ma swój sztandar

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dzisiejszy dzień w historii Szkoły Podstawowej im. Obrońców Warszawy w Osieczanach na stałe wpisze się jako szczególna data. Od dziś we wszystkich ważnych uroczystościach szkolnych i państwowych uczniom i nauczycielom towarzyszyć będzie sztandar.

Oficjalne przekazanie odbyło się przed budynkim szkoły z rąk dyrektora Bogusława Żyły sztandar przejął poczet sztandarowy uczniów  szkoły w Osieczanach.

Idea sztandaru szkolnego narodziła się około 2003 roku lecz zawsze w szkole były inne potrzeby związane z remontami i rozbudową. Teraz z okazji zbliżającej się 100 rocznicy powstania Szkoły w Osieczanach, przy dużym współudziale rodziców i mieszkańców Osieczan udało się zgromadzić środki na sztandar, który dziś przekazujemy uczniom szkoły.jak podkreślał dyrektor Żyła.

Historia szkoły w Osieczanach sięga 1920 roku gdy starej wynajętej chałupie zwanej „Chrobakówką”. Powstały podwaliny dzisiejszej szkoły. Była w niej wtedy jedna klasa, którą uczył były legionista mieszkający we wsi Leopold Pindelski.

Dzisiejszego poświęcenia sztandaru dokonał proboszcz parafii Osieczany ks. Bogusław Seweryn. Nowy symbol szkoły następnie został przekazany dyrektorowi aby w końcu trafić pod opiekę uczniów społeczności szkolnej, którzy uroczyście ślubowali wierność i przestrzeganie zasad już pod nowym sztandarem.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x