Szkółka Gościbia zorganizowała Dzień Sportu Przedszkolaka

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W czwartek 06.06.2019 r.  na stadionie Gościbii w Sułkowicach odbyła się kolejna edycja imprezy organizowanej przez Szkółkę Piłkarską Gościbia, w której w rolach głównych występują Przedszkolaki z Gminy Sułkowice.

Dzień Sportu Przedszkolaka organizowany jest co roku w okolicach Dnia Dziecka, a w tym roku była to już 3 edycja tej imprezy. Tym razem na stadion przy ul. Sportowej 45 zjechało ponad 200 dzieci z Przedszkoli Samorządowych z Rudnika, Harbutowic, Krzywaczki i Sułkowic (PS1 i PS2).

Oprócz meczów piłkarskich, rozgrywek sportowych, torów przeszkód oraz gier i zabaw Przedszkolaki mogły pobawić się na dmuchanym zamku. Organizatorzy cieszą się, że we współpracy z Przedszkolami z Gminy mogą promować sport i zdrowy tryb życia wśród najmłodszych, a także zachęcać dzieci do aktywności fizycznej.

Każdy z uczestników imprezy był uśmiechnięty oraz zaangażowany w gry i zabawy w związku z tym nie mogło obyć się bez nagród dla dzieci. Wszystkie Przedszkolaki wyjechały ze stadionu z pamiątkowym medalem oraz słodkim upominkiem.

Trenerzy Szkółki Gościbia cieszą się że impreza z roku na rok gromadzi coraz więcej dzieci, ponieważ to dopinguje ich do dalszej pracy, a sama Szkółka Gościbia jak widać nie tylko skupia się na treningach piłkarskich, ale również stara się edukować i rozwijać młode pokolenia poprzez sport.

Trenerami w Szkółce Piłkarskiej Gościbia Sułkowice są Szymon Tokarz, Piotr Sroka, Filip Sroka oraz Tomasz Ostafin. Szkółka organizuje również dla swoich podopiecznych obozy narciarskie w ferie zimowe, a w wakacje obozy letnie nad morzem.

O opinię na temat tej imprezy poprosiliśmy jej organizatora – Szymona Tokarza:

Staramy się promować sport wśród najmłodszych poprzez takie akcje jak Dzień Sportu Przedszkolaka. Z każdym rokiem w imprezie bierze udział coraz większa liczba dzieci. Do tej edycji zaprosiliśmy prawie wszystkie przedszkola z Gminy Sułkowice, które podzielone na grupy brały udział w grach i zabawach. Jesteśmy przekonani, że za rok Dzień Sportu będzie miał jeszcze większy rozmach. Cenimy sobie współpracę z Przedszkolami i dziękujemy Dyrekcji oraz Wychowawczyniom za skorzystanie z zaproszenia. Jednocześnie już teraz chcielibyśmy wszystkich zaprosić na Zakończenie Sezonu Szkółki Piłkarskiej Gościbia 20.06.2019 od godziny 15.00, gdzie dobrze bawić się będą całe rodziny.

Brawa dla organizatorów, bo takie akcje nie tylko propagują zdrowy styl życia wśród najmłodszych, ale także integrują lokalną społeczność. Wyzwalają też wiele pozytywnych emocji i sprawiają, że uśmiech towarzyszy i najmłodszym i tym starszym.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis