Szkolne pakiety multimedialne dla szkół powiatowych, tablety i laptopy pomogą realizacji zdalnego nauczania

Cieszymy się, że do naszych szkół trafił kolejny sprzęt multimedialny.mówi starosta Józef Tomal.

Tym razem z Instytutu Badawczego NASK nasze szkoły otrzymały tablety wraz z usługą dostępu do internetu w ramach tzw. Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE, które stanowią formę wsparcia dla szkół w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.dodał starosta.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu ZSOiZ Lubień oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Myślenicach otrzymały pakiety: po 25 zestawów z tabletami Huawei (każda ze szkół) o łącznej wartości prawie 50 000 złotych.

Mamy nadzieję, że dostarczony sprzęt będzie stanowić zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli wymierną pomoc, która przyczyni się do usprawnienia procesu edukacji cyfrowej, dostępu do treści edukacyjnych w sieci, a w szczególności do realizacji zdalnego nauczania w dobie pandemii.dodał wicestarosta Rafał Kudas.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach otrzymał również nagrody w konkursie OSE WYZWANIE OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna w postaci 16 laptopów DELL , które zostały przekazane nauczycielom i uczniom do nauki zdalnej.

Pozwoliło to wyposażyć szkoły w sprzęt komputerowy i inne urządzenia multimedialne, zapewnić szkołom usługi bezprzewodowego dostępu do internetu wraz z niezbędnymi urządzeniami umożliwiającymi korzystanie z tych usług wraz z oprogramowaniem.

informacja Powiat Myślenicki

Related posts

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x