Szkoły i przedszkola do hymnu. Dzieci i młodzież rozpoczeły świętowanie Dnia Niepodległości

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka, w tym roku świętujemy 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Święto narodowe to zawsze wiele wydarzeń, które przypominają nam ten szczególny dzień.

W tym roku ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu”. Właśnie dziś w ostatni dzień nauki szkolnej i zajęć przedszkolnych przed świętem niepodległości o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewano cztery zwrotki hymnu narodowego w tych miejscach które zgłosiły swój udział do ogólnopolskiej akcji.

Podobnie było w Przedszkolu Samorządowym w Jaworniku do którego jednocześnie swój list skierował Prezydent RP Andrzej Duda. Prezydent dziękował za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym “piękna Nasz Polska Cała”. Wraz z listem gratulacyjnym przekazana została przez Prezydenta flaga która ma towarzyszyć uroczystością w tym przedszkolu.

W wielu placówkach oświatowych dziś odbyły się uroczyste akademie lub zajęcia które w symboliczny sposób rozpoczeły obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W każdej gminie naszego powiatu na dzień 11 listopada przewidziano wiele wydarzeń na które już dziś serdecznie zapraszamy.

foto Przedszkole Samorządowe w Jaworniku

[post_gallery]

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content