Tarcza Finansowa: Na co mogą liczyć firmy i jak pozyskać środki?

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Epidemia koronawirusa uderzyła w gospodarkę. Odczuło to większość firm na świecie, w tym także te polskie. Bardzo duża liczba przedsiębiorców boryka się z problemami z płynnością finansową lub pozyskaniem środków na bieżącą działalność czy opłaty wynikające z obowiązujących umów, pokrycie stałych kosztów czy wypłaty dla pracowników co stanowi bardzo często największe obciążenie firmy.

Tarcza antykryzysowa i tarcza finansowa to dwa odrębne źródła wsparcia dla przedsiębiorców.

Tarcza finansowa jest programem zarządzanym przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR) i dedykowana jest dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zatrudniają co najmniej jednego pracownika i polega ona na udzieleniu firmie finansowania w formie subwencji, która w istotnej części może być bezzwrotna, dla zapewnienia płynności i stabilności finansowej w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce w związku ze skutkami pandemii COVID-19

W ramach tej tarczy istnieją trzy programy:
• dla mikrofirm (1-9 pracowników)
• dla małych i średnich firm (10 – 249 pracowników)
• dla dużych firm (pow 250 pracowników)

Kolejny raz Biuro Rachunkowe “KRAKUS” przygotowało zbiorczą informację dotyczącą przygotowanych rozwiązań i sposobu ich pozyskania.

Tarcza_finansowa_PFR_

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Marta Białek
Marta Białek
1 miesiąc temu

Środki z tarczy są realnym wsparciem. Nie tylko można korzystać, ale nawet trzeba. To tak naprawde wsparcie, któe sie firmom… Czytaj więcej »

1
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x