To już naprawdę ostatni dzień na udział w Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

Dziś (czwartek) jest ostatnim dniem, w którym można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Niestety wielu Polaków zostawiło ten obowiązek na ostatnią chwilę, dlatego systemy GUS-u mogą być przeciążone.

Spisać się możemy przez internet – wypełnienie formularza zajmuje tylko kilka minut. Pamiętajmy, że odmowa udziału wiąże się z karą finansową.

Najprostszą i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Logujesz się podając identyfikator PESEL lub przez profil zaufany.

Inną formą jest również możliwość spisania się przez telefon. To odpowiednia opcja dla osób, które nie mają komputera z Internetem lub wolą mieć wsparcie rachmistrza. Ze względu na bardzo duże obciążenie infolinii, zmieniono zasady jej funkcjonowania. Wystarczy zadzwonić pod nr 22 279 99 99, postępować zgodnie z komunikatami i na koniec zostawić swój nr telefonu. Rachmistrz bardzo szybko oddzwoni z nr infolinii lub 22 828 88 88. Na ekranie może się wyświetlić tylko jeden z tych dwóch numerów.

Powiązane wiadomości

Skip to content