Tokarnia: Palił się budynek mieszkalny. Aby ugasić pożar, strażacy musieli rozebrać część dachu

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W dniu 21 kwietnia o godzinie 17.34 odezwały się syreny alarmowe na terenie gminy Tokarnia. Wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego.

Dyżurny operacyjny SKKP PSP zadysponował zastępy OSP oraz cały skład osobowy JRG do akcji gaśniczej. Na miejscu zdarzenia stwierdzono pożar wewnętrzny, ukryty drewnianej konstrukcji dachu.

Dowódca akcji wydał rozkazy dotyczące wyłączenia zasilania energii elektrycznej na głównym wyłączniku, wprowadzenie roty strażaków z jednym prądem wody wyposażonej w aparaty powietrzne i kamerę termowizyjną na poddasze budynku.

Po przybyciu dodatkowych sił strażackich wprowadzono kolejną rotę gaśniczą do wnętrza budynku oraz podano dwa prądy wody z zewnątrz. W celu dotarcia do źródeł ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych (usunięcie pokrycia dachu z części północnej budynku) podczas których wykorzystano cztery drabiny przystawne oraz podnośnik hydrauliczny SH – 25.

W trakcie prowadzonych działań gaśniczych na zły stan zdrowia zaczęła się uskarżać jedna z osób zamieszkujących obiekt, której udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (wsparcie psychiczne, tlenoterapia). Na miejsce zdarzenia zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu po przybyciu przekazano poszkodowaną. Na zakończenie przewietrzono i sprawdzono poddasze oraz pomieszczenia mieszkalne nie stwierdzając zagrożenia.

W akcji udział brały zastępy strażaków z OSP Tokarnia, OSP Więciorka, OSP Krzczonów, OSP Skomielna Czarna, JRG Myślenice.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x