“Tour de Konstytucja” wraca do Dobczyc. “Chcemy okazać wsparcie” – piszą organizatorzy

Celem projektu “Tour de Konstytucja”, organizowanego przez Fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych z udziałem artystów, prawników i osób zaufania społecznego, jest popularyzacja polskiej Konstytucji i praktyki ustrojowej obecnej ustawy zasadniczej, zatem wpisuje się on w cele systemu oświaty.

W ramach projektu odwiedzono już kilkadziesiąt polskich miast, w tym Myślenice i Dobczyce w czerwcu br. I właśnie Dobczyce będzie jednym z tych zapamiętanych, gdyż w Dobczycach na Rynku podczas spotkania pojawiły się dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1, a potem uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach.

I w tym momencie pojawił się… kłopot, gdyż nasza wizyta, a przede wszystkim udział uczniów nie wszystkim się spodobały.piszą organizatorzy akcji.

Wielokrotnie opisywaliśmy fakty jakie związane były z tym wydarzeniem i efekt jakim zakończyła się interwencja małopolskiej kurator oraz Rzecznika Praw Dziecka, których konsekwencją był zawieszenie dyrektor Szkoły w Dobczycach.

Pragniemy okazać im wsparcie. Chcemy po raz kolejny pokazać, że “Tour de Konstytucja” jest dla każdego i nie ma nic wspólnego w polityką.piszą organizatorzy Tour de Konstytucja.

Na Dobczycki Rynek 7 listopada zawitają: Robert Hojda – organizator Tour de Konstytucja, Danuta Przywara, Adam Bodnar, Igor Tuleya, Waldemar Żurek, Paweł Juszczyszyn, Piotr Gąciarek, Anna Glowacka, Maciej Czajka, Bartosz Swaczyna, Kinga Dagmara Siadlak, Zbigniew Hołdys, Andrzej Chyra, Waldemar Starzak, Fryderyk Zoll.

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content