Tragiczny wypadek na S7 w Lubniu. W zderzeniu czołowym śmierć poniosła jedna osoba

Do czołowego zderzenia samochodów osobowych doszło w dniu 11 grudnia o godzinie 16.00 na nowobudowanym odcinku drogi ekspresowej S7 w miejscowości Lubień. Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach otrzymał informację o wypadku trzech samochodów i trzech osobach poszkodowanych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów strażackich stwierdzono całkowite zablokowanie przejazdu w obu kierunkach. Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz sprawiono oświetlenie. Na miejscu obecny był ZRM, który udzielał pomocy jednej z osób poszkodowanych. Dwie osoby pozostawały w pojazdach i strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych aby wykonać do nich dostęp. Służby medyczne potwierdziły zgon jednej z osób, drugą przejęli ratownicy medyczni.

Poszkodowanych przewieziono do Szpitala w Myślenicach. Po zakończonych czynnościach operacyjnych prowadzonych przez policję i prokuratora podjęto dalsze czynności zmierzające do przywrócenia drogi do ruchu pojazdów – sorpcja płynów, zmycie, usunięcie rozbitych elementów. Uszkodzone pojazdy zabrała pomoc drogowa. Policja zorganizowała objazdy zamkniętego odcinka drogi tzw. „Starą zakopianką”. W działaniach trwających 4 godziny udział brały zastępy JRG Myślenice, OSP Lubień, OSP Tenczyn.

informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Related posts

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x