Tragiczny wypadek w Jasienicy

Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach 13 października o godzinie 15.34 odebrał zgłoszenie o zderzeniu samochodów na drodze powiatowej w miejscowości Jasienica. Do akcji zadysponował zastępy JRG Myślenice, OSP Jasienica, OSP Sułkowice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji strażacy potwierdzili czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych.

W każdym z pojazdów podróżowały po dwie osoby. Oceniając priorytety ratownicze w pierwszej kolejności z pojazdu ewakuowano pasażerkę, która została przetransportowana na noszach typu deska do Zespołu Ratownictwa Medycznego gdzie wdrożono medyczne procedury ratownicze. Do kierującego mężczyzny wykonano dostęp używając narzędzi hydraulicznych, którymi usunięto bok pojazdu. Osobę ewakuowano i przetransportowano do śmigłowca LPR, dla którego wcześniej zabezpieczono lądowisko. Jak się później okazało jedna osoba poszkodowana w wypadku zmarła.

Dalsze czynności to sorpcja płynów eksploatacyjnych z jezdni oraz usunięcie rozbitych części. Ratownicy medyczni przeprowadzili również diagnostykę pozostałych osób biorących udział w wypadku. Droga powiatowa w związku z działaniami ratowniczymi i prowadzonym dochodzeniem przez funkcjonariuszy Policji była nieprzejezdna ponad 3 godziny.

informacja: PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content