Trwają Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne w Myślenicach

Lipiec obfituje w Myślenicach w wydarzenia artystyczne i kulturalne. Od 4 do 13 lipca odbywają się w kilku miejscach imprezy związane z Międzynarodowymi Warsztatami Artystycznymi. W ramach których wszyscy interesujący się sztuką i kulturą innych narodów mogę pogłębić swoją wiedzę i zobaczyć twórców podczas tworzenia ich prac.

Cykl ”Spotkanie Z…” to spotkania które w swoim zamierzeniu mają przedstawiać kulturę innych krajów. Przekrój bogaty i każdy w nim może spotkać interesującą go kulturę krajów europejskich, azjatyckich czy amerykańskich.

Uroczyste otwarcie warsztatów odbyło się 6 lipca wernisażem prac zmarłego w 2018 roku artysty pochodzącego ze Skomielnej Czarnej Stanisław Trybały. Wernisaż był poświęcony człowiekowi, który od samego początku współtworzył Warsztaty. Był członkiem Towarzystwa Przyjaciół Francji „Ziemia Myślenicka” w Myślenicach, zasiadał we władzach tego Towarzystwa.

Zapraszamy w imieniu organizatorów na cykl “Spotkania Z …” a także na imprezy odbywające się w MOKiS oraz na Zarabiu, pełen cykl i kalendarium znajduje się : https://kmy.pl/wydarzenia/ .

foto MWA

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub