Turniej Energa Cup 2019 za nami. W turnieju wystartowało 31 drużyn

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Za nami dni pełne wrażeń! A wszystko za sprawą Cyklu turniejów ENERGA CUP 2019, który odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Lubniu 14 i 15 grudnia 2019 roku. Zawody zorganizowane zostały przez Szkółkę Piłkarską Pcimianki w ramach umowy sponsorskiej z jedną z czterech największych spółek energetycznych w Polsce – Grupą Energa SA. Podczas cyklu turniejów najmłodsi adepci piłki nożnej zaprezentowali swoje piłkarskie umiejętności, zdobywając kolejne cenne doświadczenie. Rozgrywki odbyły się w świetnej atmosferze. Do zawodów przystąpiło 31 drużyn trzech kategorii wiekowych chłopców urodzonych w roku: 2013, 2012, 2011 oraz 2010. Razem rywalizowało ponad 300 młodych zawodników.

Trzecią Edycję Turnieju zakończono w sobotnie przedpołudnie /14.12.2019/ w kategorii Skrzat. Turniej jak zwykle cieszył się sporą frekwencją zarówno wśród Młodych Zawodników jak i ich Rodziców, którzy potrafili wcielić się w rolę kibiców. W sobotnie przedpołudnie piłkarskie zmagania rozpoczęli najmłodsi adepci futbolu z roczniaka 2013 oraz 2014. W tej kategorii udział wzięło 7 drużyn – AP Wieliczka, AP CANPACK Okocimski Brzesko, Karpaty Siepraw, AP Radziszowianka, KS Dalin Myślenice, Lubomir Wiśniowa oraz gospodarz imprezy – Szkółka Piłkarska Pcimianka. Nie prowadzono klasyfikacji, a głównym celem była dobra zabawa.

W drugiej kolejności do rywalizacji w turnieju z Cyklu Energa CUP 2019 stanęli zawodnicy z kategorii młodszego żaka – chłopcy z rocznika 2012. W turnieju wzięło udział 8 drużyn: Cracovia, AP Wieliczka, Jordan Jordanów, KS Dalin, Gościbia Sułkowice, Zenit Kasinka Mała, Karpaty Siepraw i gospodarz turnieju – Szkółka Piłkarska Pcimianka Najlepszą drużyną w całym turnieju okazał się Dalin Myślenice, który wyprzedził Cracovię Kraków i Zenit Kasinka Mała.

Podobnie jak w młodszej kategorii najmłodsi zawodnicy mogli liczyć na ciepły posiłek, oraz pamiątkowy medal. Najlepsi zawodnicy wyróżnieni zostali statuetką w 4 kategoriach: najlepszy bramkarz turnieju, najlepszy obrońca, król strzelców oraz MVP turnieju. Pierwsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom i puchar.

W niedzielne przedpołudnie tj 15.12.2019 roku do rywalizacji stanęli chłopcy kategorii Żaka Starszego – zawodnicy z rocznika 2011. W turnieju wzięło udział 8 drużyn: AP Radziszowianka, Mordarka, Raba Dobczyce, Orliki Myślenice, Karpaty Siepraw, Płomień Limanowa, Gościbia Sułkowice i gospodarz turnieju – Szkółka Piłkarska Pcimianka.

Najlepszą drużyną w całym turnieju okazały się Karpaty Siepraw. Drugie miejsce przypadło Orlikom Myślenice, a najniższy stopień podium stanęli gospodarze – Szkółka Piłkarska Pcimianka.

W niedzielę po godzinie 13:30 w ramach Cyklu Turniejów Energa CUP 2019 do rywalizacji stanęli chłopcy kategorii Orlika Młodszego – zawodnicy z rocznika 2010. Był to ostatni turniej naszego cyklu, w którym wystąpiło również 8 solidnych zespołów: Akademia Piłkarska Wieliczka, AM Cracovia, Szkoła Futbolu Staniątki, Wierchy Rabka Zdrój, Płomień Limanowa, Jubilat Izdebnik, Karpaty Siepraw oraz gospodarz turnieju – Szkółka Piłkarska Pcimianka. W tej kategorii wiekowej gospodarz zawodów okazał się mało gościnny. Podopieczni trenera Damiana Nieckuli wygrali wszystkie spotkania zajmując 1 lokatę, choć w finale dopiero po rzutach karnych. Czarno – Czerwoni grali bardzo dobrą piłkę w całym turnieju, jedynie Karpaty Siepraw potrafiły na tyle szczelnie bronić, że finał musiały roztrzygnąć rzuty karne. Wynik choćby z półfinału z Cracovią 5:0 dla Pcimianki świadczy o sporych umiejętnościach gospodarzy. W meczach nie zabrakło dramaturgii, pięknych bramek oraz spektakularnych interwencji bramkarskich.

Podobnie jak w pozostałych trzech kategoriach wiekowych chłopcy mogli liczyć na ciepły posiłek, oraz pamiątkowy medal. Najlepsi zawodnicy wyróżnieni zostali statuetką w 4 kategoriach, a pierwsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom i puchar. Za Energetyczne wsparcie dziękujemy Grupie Energa SA, głównemu Sponsorowi Cyklu Turniejów Energa CUP 2019

Puchary i medale oraz wyróżnienia indywidualne wręczył prezes Klubu Sportowego Jan Pawlik

informacja Szkółka Piłkarska “Pcimianka”

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o