Turniej Piłki Halowej Kobiet o Puchar Prezesa Podokręgu Myślenice

4 lutego na Hali Sportowej na Zarabiu w Myślenicach miało miejsce święto futbolu kobiecego. W tym dniu odbył się I Turniej Piłki Halowej Kobiet o Puchar Prezesa Podokręgu Myślenice. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach – seniorki oraz U14. Gospodarzem całego wydarzenia był Respekt Myślenice wraz z Myślenickim Podokręgiem Piłki Nożnej. Głównym sponsorem zawodów była Grupa Kapitałowa ENERGA.
Początek zawodów to rozgrywki zespołów do lat 14. W tej kategorii zagrało 7 zespołów podzielonych na dwie grupy.:

GRUPA A

1. Piast Skawina
2. LKS Szaflary
3. AS Świątniki Górne
4. Prądniczanka Kraków

GRUPA B

1. Wisła Brzeźnica
2. Respekt Myślenice
3. Victoria Gaj

Początek rozgrywek to spotkanie Piasta Skawina z LKS Szaflary, w którym padło aż 6 bramek. W kolejnym zespół z naszego miasta zmierzył się Wisłą Brzeźnica. Początek spotkania to przewaga zawodniczek Wisły, jednak z czasem dziewczęta z Respektu zaczęły przejmować inicjatywę i ostatecznie po bardzo ciekawych i emocjonujących zawodach zwyciężyły 2-1 z późniejszym finalistą turnieju. Dla kibiców bardzo ciekawym spotkaniem grupowym był mecz Wisły z Victorią Gaj, zakończony ostatecznie wynikiem 3-1. Zespół Victorii w kolejnym spotkaniu z gospodarzem zawodów postawił podopiecznym trenera Senderskiego bardzo trudne warunki, ostatecznie zwyciężając 1-0. Sytuacja była o tyle ciekawa, że remis w tym spotkaniu dawał zawodniczkom Respektu bezpośrednio awans do finału. Jednak sytuacja w rozgrywkach halowych jest często nieprzewidywalna. Na krótko przed końcem spotkania po błędzie jednej zawodniczki z rzutu wolnego bramkę zdobyły piłkarki Victorii. Tym samym w grupie wszystkie zespoły miały 1 zwycięstwo i 1 porażkę. Stosunkiem bramek do finału awansowała Wisła, a zespół Respektu miał zagrać w spotkaniu o brązowy medal. Dla zawodniczek obu drużyn należały się za to spotkanie ogromne brawa.

Po spotkaniach grupowych nadszedł czas na mecze o poszczególne miejsca. Już zawody o 5 miejsce przyniosły niezwykłe emocje. Victoria Gaj zmierzyła się z drużyną AS Świątniki Górne. W regulaminowym czasie był remis 2-2. Zgodnie z zasadami turnieju nastąpiła seria 3 rzutów karnych. W nich lepsze okazały się piłkarki Victorii, które zwyciężyły 2-0, a tym samym zdobyły 5 miejsce w Turnieju. O najniższy stopień podium zmierzyły się Prądniczanka Kraków z Respektem Myślenice. I również to spotkanie było bardzo zacięte i zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem drużyny gospodarzy, która tym samym zajęła w turnieju 3 miejsce. Ogromna radość na zakończenie spotkania była dużą nagrodą za włożony trud. I nadszedł wielki finał rozgrywek u14. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Piasta Skawina (w fazie grupowej komplet zwycięstw, bez straconej bramki) oraz grające bardzo ciekawy futbol piłkarki Wisły Brzeźnica. Początkowo dominowały dziewczęta ze Skawiny, jednak po jakimś czasie do głosu doszły Wiślaczki. Ostatecznie w finale padło aż sześć bramek, a zakończył się on zwycięstwem Piasta 4-2. Radość z jednej strony była ogromna, łzy pojawiły się u zdobywcy drugiego miejsca.

Pełne wyniki U14

GODZINA

DRUŻYNA

DRUŻYNA

WYNIK

Rozgrywki Grupowe

9:00

Grupa A

Piast Skawina

LKS Szaflary

6:0

9:15

Grupa B

Wisła Brzeźnica

Respekt Myślenice

1:2

9:30

Grupa A

AS Świątniki Górne

Prądniczanka Kraków

2:3

9:45

Grupa B

Wisła Brzeźnica

Victoria Gaj

3:1

10:00

Grupa A

LKS Szaflary

Prądniczanka Kraków

0:3

10:15

Grupa B

Respekt Myślenice

Victoria Gaj

0:1

10:30

Grupa A

Piast Skawina

AS Świątniki Górne

2:0

10:45

Grupa A

LKS Szaflary

AS Świątniki Górne

0:0

11:00

Grupa A

Piast Skawina

Prądniczanka Kraków

3:0

11:15

Mecz o V miejsce

AS Świątniki Górne

Victoria Gaj

2:2
(0:2 k.)

11:30

Mecz o III miejsce

Prądniczanka Kraków

Respekt Myślenice

0:1

11:45

FINAŁ

Piast Skawina

Wisła Brzeźnica

4:2

Mecz otwarcia Victoria Gaj – Prądniczanka Kraków w kategorii Seniorek zakończył się po zaciętej walce i bardzo ciekawej grze remisem 0-0. W swoim pierwszym spotkaniu z zespołem Panda Roczyny gospodynie z Respektu zwyciężyły 2-0. Gra mogła się podobać, a dziewczęta grały piłką, a kibice obserwowali ciekawe i kombinacyjne akcje. Z meczów grupowych warto także wspomnieć spotkanie Wandy Kraków z LKS Szaflary, zakończone jednobramkowym zwycięstwem drużyny z grodu Kraka oraz LKS Szaflary z Tuchovią Tuchów (3-2).

Sponsorem Turnieju była

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub