Wiadomości Sportowe

Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar Prezesa Podokręgu Myślenice

Kolejne święto piłki nożnej odbyło się na hali sportowej na Zarabiu. To tutaj miał miejsce finał Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy. Organizatorem był Myślenicki Podokręg Piłki Nożnej, z prezesem p. Stefanem Sochą na czele. Całość prowadził Filip Magiera.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10:00 rozgrywkami grupowymi. W Turnieju wystąpiło osiem drużyn (wcześniej odbyły się eliminacje), które zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa I: Trójka Myślenice, Pcimianka II Pcim, Górnik Wieliczka, LKS Rudnik
Grupa II: UKS Topór Tenczyn, Trójka II Myślenice, Dalin I Myślenice, Orzeł I Myślenice.

W spotkaniu inauguracyjnym Trójka I Myślenice zwyciężyła zespół LKS Rudnik 3-1. W kolejnym również padło sporo bramek – Orzeł I Myślenice pokonał zespól z Tenczyna 3-2. Już pierwsze spotkania pokazały, że Turniej będzie bardzo ciekawym przeżyciem dla zebranych kibiców. Z rozgrywek grupowych warte odnotowania są m.in. spotkania Pcimianki z Górnikiem Wieliczka, zakończone wprawdzie bezbramkowym remisem, ale po bardzo pięknej i zaciętej walce, Dalinu z Orłem – wygranego przez zawodników trenera Michała Lecha 4-2, a także seria meczów myślenickich drużyn kończąca rozgrywki grupowe.

Ostatecznie utworzone zostały pary drużyn i tak:

O 5 miejsce w zawodach zagrały Górnik Wieliczka z Toporem Tenczyn. Po bardzo pasjonującym meczu zwyciężyli zawodnicy z Wieliczki 4-2, a spotkanie dostarczyło wielu emocji (m.in. ze stanu 0-3 zespół z Tenczyna doprowadził do 2-3 i zdobył w środkowej części spotkania dosyć znaczną przewagę).

O 3 miejsce i brązowy medal spotkały się drużyny z naszego miasta: Trójka I Myślenice oraz Dalin I Myślenice. Po bardzo zaciętym spotkaniu lepsi o jedną bramkę okazali się piłkarze z Osiedla Tysiąclecia, tym samym zdobyli najniższe miejsce na pudle.

Finał Turnieju to spotkanie Orła Myślenice z Pcimianką Pcim. Była to konfrontacja niepokonanych do tej pory drużyn. Na prowadzenie wyprowadził graczy z Myślenic Krzysztof Górka. I taki wynik utrzymywał się do końca spotkania, aż nadeszła ostatnia akcja Pcimianki. Po strzale na bramkę Kacpra Kozaczyka piłkę ręką zagrał zawodnik Orła. Równo z końcową syreną został podyktowany rzut karny. Emocje sięgnęły zenitu! W konfrontacji napastnik Pcimianki – bramkarz Orła górą był ten drugi i tym samym zwycięzcą Turnieju została drużyna Orła Myślenice. Zapanowała ogromna radość w szeregach Myśleniczan.

Na zakończenie Turnieju zostały rozdane pamiątkowe dyplomy, puchary, medale oraz nagrody. Ze strony Podokręgu Myślenickiego zakończenie prowadził p. Stefan Socha i wraz z Czesławem Ulmanem, Franciszkiem Sroką i Zbigniewem Lijewskim wręczał drużynom i zawodnikom nagrody.