Uczeń MSG zwycięzcą XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Paweł Nowak uczeń Technikum Turystyczno-Gastronomicznego zajął 1 miejsce w XLII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym Gastronomia. Jest to najwyższe osiągnięcie w tego typu Olimpiadzie w dotychczasowej historii Małopolskiej Szkoły Gościnności.

Paweł Nowak jako laureat OWiUR ma możliwość podjęcia studiów na większości uczelni w całym kraju, na wybranym przez siebie kierunku zgodnym z blokiem tematycznym. Ponadto uzyskał zwolnienie z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie z wynikiem maksymalnym (zgodnie z rozporządzeniem MEN) oraz zdobył nagrody finansowe i rzeczowe.

Zmagania laureata na szczeblu ogólnopolskim poprzedził udział w olimpiadzie na szczeblu szkolnym oraz okręgowym. Ostatni – ogólnopolski etap olimpiady miał miejsce w dniach 7-8 czerwca na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechało 225 uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów w odbywających się w kwietniu eliminacjach okręgowych, w jedenastu blokach tematycznych. W bloku Gastronomia rywalizowało 30 uczestników.

informacja MSG Myślenice
Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub