„Charytatywny Rajd Koguta” w akcji. Uczestnicy rajdu pomogli w zatrzymaniu kierowcy na podwójnym gazie

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie mieszkaniec gminy Lubień, który kierował dacią. Mężczyzna został ujęty przez uczestników Charytatywnego Rajdu Koguta 2021, którzy jechali do Zakopanego. Uczestnicy rajdu uniemożliwili mu dalszą jazdę i powiadomili policjantów.

4 czerwca br. tuż po godzinie 16:00 policjanci myślenickiej drogówki w trybie pilnym zostali skierowani do Lubnia, w rejon kościoła, gdzie obywatelsko ujęty został nietrzeźwy kierowca daci. Policjanci na miejscu potwierdzili informację. Ujętym kierowcą okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Lubień. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało w jego organizmie ponad 3 promile.

Osobami, które wykazały się obywatelskim zachowaniem okazali się uczestnicy Charytatywnego Rajdu Koguta, którzy podróżowali z Oławy do Zakopanego. Mężczyźni zauważyli, że jadąca przed nimi drogą ekspresową dacia jedzie slalomem i postanowili działać. Zjechali za stwarzającym zagrożenie kierowcą do Lubnie, gdzie w rejonie kościoła zajechali mu drogę, zabrali kluczyki i uniemożliwiając ucieczkę poczekali na przyjazd patrolu policji.
Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania.

Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. piszą myśleniccy policjanci.
informacja KPP Myślenice

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content