Ulewny deszcz uszkodził centralę szpitala. Trwa przywracanie pełnej funkcjonalności

Jak informuje na swoim profilu w mediach społecznościowych Starostwo Powiatowe w Myślenicach w wyniku intensywnych opadów deszczu jakie w weekend nawiedziły powiat myślenicki ucierpiał również Szpital Powiatowy w którym awarii i zalaniu uległa m. in. centrala telefoniczna.

Od rana trwa szacowanie strat oraz prace nad przywróceniem pełnej funkcjonalności sieci teleinformatycznej. W wyniku nawałnicy została uszkodzona centrala telefoniczna (w tym 200 telefonów), zalane szyby windowe, zerwane obróbki pokrycia zadaszenia oraz uszkodzone komputery w tym uszkodzona sieć pogotowia ratunkowego.

Dlatego prosimy Was Szanowni Mieszkańcy o cierpliwość i wyrozumiałość w kontakcie z naszym szpitalem. Na ten moment zostało przywróconych 40 numerów telefonicznych.piszą na swoim profilu urzędnicy powiatowi.

W różnych częściach powiatu myślenickiego od samego rana trwają podobne szacowania szkód i zabezpieczania mienia mieszkańców oraz komunalnego. Poszczególne jednostki straży pożarnej wracają po trwającej nieraz ponad dobie akcji pomocowej, którą wyrządziła błyskawiczna powódź jaka w weekend siała zniszczenia w poszczególnych miejscowościach powiatu myślenickiego. Ucierpiało wiele gospodarstw, wiele osób szacuje straty i sprząta po tym co naniosła niszczycielska woda. W wyniku działania żywiołu zniszczeniu uległo wiele dróg i mostów. Jak na razie nikt nie jest w stanie oszacować wszystkich strat jakie ponieśli mieszkańcy czy samorządy.

Według przedstawionych na ten tydzień prognoz pogody, sytuacja meteorologiczna powinna się ustabilizować i uspokoić, niestety nadal w rejonie powiatu myślenickiego obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego.

Powiązane wiadomości

Skip to content