Umowa podpisana, rusza budowa Przedszkola w Jaworniku

We wtorek 7 września 2021 burmistrz Jarosław Szlachetka podpisał umowę z wykonawcą budowy Przedszkola Samorządowego w Jaworniku – firmą Eko-Rem-Bud z Łabowej. Całkowity koszt wykonania nowego budynku wyniesie 5 545 520,00 zł, a czas budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu potrwa nieco ponad rok.

Nowy budynek Przedszkola Samorządowego w Jaworniku powstanie na działce nr 1316/10, naprzeciw Szkoły Podstawowej w Jaworniku. Inwestycja prowadzona przez Gminę Myślenice zostanie sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nadzór inwestorski przy budowie Przedszkola w Jaworniku będzie sprawował Grzegorz Mirek.

Zgodnie z opracowaną dokumentacją przedmiotem inwestycji jest budynek przedszkola z oddziałem żłobkowym przewidziany dla 125 dzieci. Zaprojektowano przedszkole z czteroma oddziałami mogącymi przyjąć po 25 dzieci oraz oddział żłobkowy. Budynek zostanie wyposażony w pełne zaplecze kuchenne. Projektowany budynek przedszkola to budynek parterowy z poddaszem użytkowym, przekryty dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 35 stopni. Bryła budynku w kształcie prostokąta. Budynek składa się z części dwukondygnacyjnej: parter i poddasze użytkowe.

informacja UMiG Myślenice

Powiązane wiadomości

Skip to content