Uroczystość Promocji w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie

Ze strażakami spotykamy się najczęściej kiedy potrzebujemy pomocy, wtedy gdy dotknie nas jakieś nieszczęście. Jest to zawód, ale i powołanie, które jest bezinteresowną służbą. W dniu 30.06. w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie miała miejsce niezwykła uroczystość, w której bohaterami byli również Myśleniczanie i mieszkańcy naszego powiatu.

Ten dzień zgromadził na placu szkoły mnóstwo osób – zarówno uczniów kończących szkołę, ich rodziny, znajomych i najbliższych, a także zaproszonych gości, wśród których z Myślenic był obecny Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach – Sławomir Kaganek. Całość rozpoczęła się o godz. 9.50 uroczystym przemarszem do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Osiedlu Widok. O 10.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia koncelebrowana przez Wikariusza Generalnego Archidiecezji Krakowskiej ks. infułata Bronisława Fidelusa, Kapelana małopolskich strażaków bryg. Władysława Kuliga oraz proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Stanisława Puzyniaka

Po zakończonej mszy wszyscy powrócili na plac zewnętrzny szkoły, by tam o godz. 12:00 uczestniczyć w uroczystym zakończeniu szkoły oraz nadaniu słuchaczom stopnia młodszego aspiranta. Wśród słuchaczy, którzy dostąpili tego zaszczytu byli młodzi strażacy z Myślenic i naszego powiatu. Tytuły aspiranta otrzymało łącznie 88 kadetów XXVI Turnusu kształcenia dziennego i 164 słuchaczy XXXIV Turnusu Kwalifikacyjnego kursu zawodowego.

Całość spotkania była przygotowana bardzo uroczyście. Przygrywała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza, odbyło się uroczyste wywieszenie flagi państwowej oraz odegranie hymnu, przemawiali zebrani goście, a najważniejszym i najbardziej podniosłym momentem było odebranie aktów nadania stopnia młodszego aspiranta. Warto również wspomnieć, że nagrodzeni zostali najlepsi słuchacze tego rocznika.

Na zakończenie odbyła się defilada słuchaczy oraz pokaz  samochodów i sprzętu pożarniczego.

Gratulujemy naszym strażakom i życzymy powodzenia w służbie na chwałę Bogu i pożytek ludziom!


Więcej zdjęć – kliknij tutaj.

Film z zakończenia uroczystości – kliknij tutaj. 

Defilada pojazdów na zakończenie Promocji – kliknij tutaj. 


Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub