Usuwanie skutków silnego wiatru i zdarzenia na drogach. Trudny dzień w statystykach strażackich

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Poranek 8 sierpnia rozpoczął się dla strażaków od dwóch wyjazdów ratowniczych do wypadków. O godzinie 07.11 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Jawornik, a 6 minut później na drodze wojewódzkiej nr 956 w Sułkowicach. Dyżurny SKKP PSP zadysponował do tych zdarzeń zastępy JRG oraz OSP.

W Jaworniku stwierdzono uderzenie samochodu osobowego w barierę ochronną, pojazd blokował jeden pas ruchu w kierunku Zakopanego. Poszkodowany został jeden z pasażerów pojazdu. Strażacy udzielili KPP poszkodowanemu (wsparcie psychiczne, stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, badanie urazowe, opatrzono ranę ciętą głowy). Przeprowadzono sorbcję rozlanych płynów eksploatacyjnych, zmyto jezdnię oraz usunięto rozbite elementy z jezdni. Kolejne zgłoszenie dotyczyło zderzenia samochodu dostawczego z osobowym w Sułkowicach.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane, które znajdowały się w ZRM (po przeprowadzeniu badania nie wymagały przewiezienia do szpitala). Przeprowadzono sorpcję płynów eksploatacyjnych z jezdni za pomocą Diatomitu oraz usunięto skutki zdarzenia z jezdni. Po czynnościach operacyjnych policji przemieszczono samochody na pobocze.

W związku z występującymi w dniu 7 sierpnia burzami z silnym wiatrem w miejscowości Czasław doszło do powalenia drzewa na linie energetyczne co zostało zauważone dopiero w kolejnym dniu przez użytkownika posesji i zgłoszone do SKKP PSP o godzinie 07.30. Na miejsce działań zadysponowane zostało pogotowie energetyczne w celu odcięcia przepływu prądu w uszkodzonej linii energetycznej.

Strażacy po potwierdzeniu wyłączenia zasilania przystąpili do ścięcia oraz usunięcia drzewa z ogrodzenia oraz linii energetycznej. Podczas tej akcji działali strażacy JRG Myślenice oraz OSP Czasław.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

 

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o