Uszkodzony domek na placu zabaw na Zarabiu zagrażał dzieciom. Strażacy wyłączyli go z eksploatacji

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Sprawą placu zabaw zajmowaliśmy się pod koniec lipca. Kiedy do naszej redakcji napłynęły zgłoszenia od czytelników o bardzo złym stanie nawierzchni pokrywającej teren zabawy dla dzieci na Zarabiu. Wcześniej interpelacje w tej sprawie składała Radna Grażyna Ambroży.

Według informacji jakie w odpowiedzi na interpelacje uzyskała radna, Burmistrz Szlachetka informował, że:

Pracownicy Urzędu starają się na bieżąco wykrywać i naprawiać usterki na placach zabaw. Jednak, aby spełnić wszelkie wymogi bezpieczeństwa w dniu 25.06.2019 r. zostały zlecone przeglądy placów zabaw firmie z odpowiednimi uprawnieniami. Ewentualne nieprawidłowości, które zostaną ujęte w protokołach zostaną usunięte.

Równocześnie informuję, iż zostaną podjęte działania w związku z naprawą nawierzchni na placu zabaw przy plaży trawiastej na Zarabiu.

Dziś do redakcji napłynęła informacja od Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach o wyłączeniu z eksploatacji części placu zabaw na Zarabiu związanego z uszkodzeniem domku dla dzieci. Zgłoszenie do straży przekazał zaniepokojony mieszkaniec.

Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach przy ulicy Parkowej, Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoznając sytuację zaobserwowali, iż dzieci bardzo szybko zaakceptowały uszkodzenie, którym był otwór w podłodze i wykorzystywały je do zabawy.

Obiekt został wyłączony z eksploatacji i zabezpieczony. Równocześnie straż przekazała informację o zdarzeniu do osób odpowiedzialnych za nadzór i konserwację placu zabaw.

Jak widać miejsce przeznaczone do zabawy przez dzieci wymaga pilnego remontu i nadzoru. Winno być tą częścią Zarabia gdzie bezpiecznie mogą bawić się nasi milusińscy.

Jest to kolejna interwencja o ten sam plac zabaw., który wymaga szybkiego podjęcia odpowiednich kroków przez osoby, które sprawują nadzór nad obiektem.

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x