Powiatowe Mistrzostwa Robotów

V Powiatowe Mistrzostwa Robotów

W tym roku co roczne Powiatowe Mistrzostwa Robotów zostały rozegrane na Hali Sportowej w Wiśniowej. Organizatorami byli GOKIS Wiśniowa, KAT Dobczyce oraz Zespół Szkół im. ks. Tischnera w Dobczycach. Od 10 rano rozpoczęły się walki “sumo” robotów stworzonych przez pasjonatów takich zawodów.

Emocje jakie na swoich matach wzbudzały walki robotów można śmiało porównać do tych jakie towarzyszą sportowym rozgrywką w których biorą udział żywe organizmy a nie zbudowane z klocków “stworki”. Na czterech ringach trwały walki i jak w każdych zawodach byli zwycięscy i pokonani.

W walkach półfinałowych na przeciw siebie stanęły roboty Trup i Czarna Woda oraz Supibot i OLI, zwyciężyli swoje walki : Czarna Woda w stosunku punktowym 4:2 oraz OLI który pokonał Supibota 6 do 0.

Zacięta walka finałowa zakończyła się zwycięstwem robota OLI występującego z numerem 24 który pokonał swojego rywala 6 do 0. i to właśnie OLI zdobył pierwsze miejsce w V Powiatowych  Mistrzostwach Robotów.

Równocześnie na hali odbywał się pokaz i festiwal mechatroniki na którym widzowie podczas przerw w walkach mogli zobaczyć pokazy systemów programowalnych, drukarki 3D i prezentacje ich zastosowań oraz systemy mechatroniki pojazdowej.

Znakomicie przygotowana impreza z roku na rok gromadzi coraz więcej widzów ciekawych walk robotów, bardzo dobrym pomysłem jest rozgrywanie finałów walk w różnych miejscowościach powiatu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z V Powiatowych Mistrzostw Robotów.

Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów Powiatowe Mistrzostwa Robotów
 

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL