„Vanilla Sky” to najnowszy utwór w repertuarze Agi Dyk

„Vanilla Sky” to najnowszy utwór w repertuarze Agi Dyk. To jej kolejna klimatyczna ballada z gatunku pop. Utwór skomponował szwedzki producent Marcus Backman we współpracy z Ericą Larsson. Tekst napisały Aga Dyk wspólnie z Beatą Ejzenhart. Do piosenki powstał niezwykły klip wyreżyserowany przez Pawła Deskę. Do teledysku Aga zaprosiła pary kochających się ludzi. Nie potrzebny był scenariusz. Ich uczucia, gesty i relacje były naturalne i niewymuszone. To wielka wartość tego obrazu.

Tak jak nie ma ludzi lepszych lub gorszych. Tak nie ma miłości mniej lub bardziej wartościowej. Każda jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Każda ma prawo by zaistnieć. W klipie do „Vanilla Sky” chciałam pokazać różnorodność i piękno, które scala i pozwala być nam-ludziom szczęśliwym. Miłość, bo o niej mowa, nie kategoryzuje, nie wyklucza. Nie jest dla niej istotny kolor skóry, wiek, wzrost, waga, narodowość czy orientacja seksualna. Zupełnie nie ma to znaczenia. Liczy się „to coś”. W klipie biorą udział wyjątkowe pary, czasami skrajnie odmienne. To co łączy je ze sobą to miłość. I to jest w swej prostocie niezwykle magiczne.pisze artystka.

Aga Dyk to lubiana i popularna wokalistka, autorka tekstów, aktorka scen muzycznych. Gra w Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. W 2004 roku wygrała program Szansa na Sukces z udziałem zespołu Brathanki. 5 lat później zespół zaprosił ją do współpracy. Od tego czasu zagrała z Brathankami kilkaset koncertów w Polsce i zagranicą i nagrała trzy płyty: Brathanki Grają Skaldów (2011), Brathanki – Kolędy (2012) i moMtyle (2014).

W 2015 Polskie Radio Kielce przyznało jej Złoty Mikrofon w kategorii Wokalistka Roku 2015. Zdobyła Nagrodę Specjalną w Świętokrzyskim Plebiscycie Kobieta Roku 2016. Równolegle z działalnością w Brathankach, Aga rozpoczęła pracę nad własnymi utworami. „Creme Brulee” i „Wracaj.com” zyskały ponad milion wyświetleń na You Tube. W 2018 roku Aga wydała swój pierwszy solowy album pt. „Odlot na Dominikanę”. Po nim ukazały się single takie jak „Kropla rosy” , „Stróż”, „S.O.S”. W roku 2021 ukazała się jej piosenka w klimacie disco pt. ”Proszę jeszcze raz” i ballada ”Kiedy śnię”.

Na najnowszy utwór Agi Dyk będzie można głosować już od najbliższego notowania listy przebojów radia KMYpl.

 

Powiązane wiadomości

Skip to content