W Gminie Myślenice wśród strażaków ochotników rządzi OSP Dolne Przedmieście

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W rozegranych w dniu dzisiejszym (7 lipca) zawodach Miejsko-Gimnnych strażaków ochotników OSP Dolne Przedmieście nie dało szans innym drużynom strażackim. Jako gospodarz (zawody rozgrywano na obiekcie Orła Myślenice), zarówno mężczyźni uplasowali się na pierwszym miejscu jak i kobiety zajęły najwyższy stopień podium. W zawodach wystartowało 14 drużyn męskich oraz 3 kobiece.

Zawody składały się z trzech etapów. W pierwszej sędziowie oceniali musztrę w wykonaniu wszystkich drużyn. Po tej części walka była bardzo wyrównana, większość druhów wykonywała musztrę bezbłędnie i różnice punktowe były minimalne. Druga część zawodów to sztafeta i trzecia to tzw. “bojówka” czyli część widowiskowa i pokazująca kunszt strażaków oraz ich wyszkolenie techniczne. Wyniki z drużyny na drużyne były coraz lepsze i rywalizacja stawała się bardzo ciekawa i zacięta.

Ostatecznie zarówno wśród panów jak i pań laury pierwszego miejsca zgarnęły drużyny reprezentujące OSP Dolne Przedmieście. Kolejne miejsca zajęli w drużynach męskich: Zawada miejsce drugi i na trzecim druhowie z Bysiny. Panie rywalizację zakończyły z drugim wynikiem Poręba i trzecie miejsce Droginia.

 

 

Powiązane wiadomości

komentuj wpis