W miniony weekend zastępy strażaków ośmiokrotnie wyjeżdżały do zdarzeń drogowych

Zmieniające się warunki atmosferyczne podczas weekendu utrudniały poruszanie się pojazdów. Dyżurny operacyjny SKKP PSP odbierał zgłoszenia i dysponował do działań zastępy strażaków czterokrotnie do wypadku, kolizji (Głogoczów, Stróża, Myślenice, Lubień) i również cztery razy do usunięcia substancji ropopochodnych utrudniających ruch na drogach powiatu (Lubień, Myślenice 3x).

Często dochodzi do poślizgu na mokrej nawierzchni jezdni. Akcja ratownicza z dnia 29 maja godzina 20.01 – zgłoszenie informuje o zderzeniu samochodu osobowego z przydrożnymi barierami na drodze ekspresowej S7. Podczas uderzenia w bariery energochłonne części karoserii spowodowała uszkodzenia nadjeżdżającego innego pojazdu. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana /kierowca/, której KPP do czasu przybycia ZRM udzielili strażacy PSP. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, oświetlono teren działań, poddano sorpcji rozlane płyny eksploatacyjne. Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł poszkodowanego do szpitala. Uszkodzone bariery oddzielające pasy jezdni zostały zabezpieczone i oznakowane przez patrol GDDKiA.

Zniszczony pojazd został zabrany przez służby pomocy drogowej. Przykładowa akcja zaabsorbowała strażaków na około 2 godziny.

informacja: PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content