W myślenickim szpitalu przebywa 18 chorych na Covid w tym 3 osoby pod respiratorami

Niestety w całym kraju obserwowany jest wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i czwarta fala powoduje znaczny wzrost osób u których wykonane testy dały pozytywny wynik. Dziś mimo, że jesteśmy po dniu świątecznym ministerstwo zdrowia poinformowało o 12 tys. 965 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19 w Polsce, z czego w województwie małopolskim stwierdzono 989 przypadków zakażenia. W powiecie myślenickim w ciągu ostatniej doby zanotowano 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Obecnie w myślenickim szpitalu przebywa 18 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 3 pacjentów na stanowiskach respiratorowych. Z każdym dniem obserwowany jest wzrost zachorowań, a co za tym idzie wzrost liczby pacjentów wymagających bezwzględnie hospitalizacji. Zdecydowana większość pacjentów hospitalizowanych to pacjenci niezaszczepieni. Hospitalizowani pacjenci są powyższej 50 roku życia. informuje Adam Styczeń - Dyrektor szpitala.

Niestety obserwując statystyki szczepień można zaobserwować, że liczba zaszczepionych mieszkańców rośnie bardzo wolno. Obecnie najwięcej zaszczeepionych jest w gminie Sułkowice – 50,0%, a najmniej w gminie Lubień gdzie w pełni zaszczepionych jest 39,1 % mieszkańców tej gminy.

Niestety w myślenickim szpitalu przebywa dużo najmłodszych pacjentów na oddziale dziecięcym. Pośród małych pacjentów w całej Polsce wzmożona jest zachorowalność na RSV.

Na oddziale pediatrycznym obserwowana jest nadal zwiększona zachorowalność wśród dzieci, oddział posiada 28 łóżek, a obecnie hospitalizowanych jest 23 dzieci, w tym 15 dzieci w przedziale wiekowym do lat 2. mówi Adam Styczeń – Dyrektor szpitala.

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content