W Osieczanach szykują się duże zmiany na drodze powiatowej. Policja i Powiat wspólnie o bezpieczeństwie i przejściach na drodze

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W dniu 6 listopada odbyła się debata społeczna na temat : „Bezpieczeństwa pieszych w Osieczanach” . Na debatę zapraszał Komendant policji w Myślenicach a uczestniczył w nich dyrektor zarządu dróg powiatowy Jerzy Grabowski. Przedstawiciel powiatu podczas prezentacji przedstawiła badania dotyczące drogi powiatowej K1928 jakie zostały przeprowadzone w marcu i wrześniu badające natężenie ruchu, prędkość samochodów i wszystko to co ma znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich poruszających się po tej drodze.

Wyniki były „porażające”, aż 87% samochodów przekracza dozwoloną prędkość. Na tej drodze zdarza się nawet się nawet prędkość nawet 114 km/h dla samochodów osobowych a dla ciężarówek bez przyczepy nawet 104 km/h.stwierdził dyrektor Grabowski.

Zauważono znaczna poprawę nawet zmniejszenie prędkości samochodów od wcześniejszego badania, przypomnijmy odbyło się ono w miesiącu marcu, w stosunku do drugiego badania w miesiącu wrześniu. Prawdopodobnie jak zasugerował to dyrektor Jerzy Grabowski miało na to wpływ wprowadzenia oznakowania poziomego czyli linii ciągłej rozdzielającej pasy ruchu. Podwójna linia ciągła temperuje trochę zachowania kierowców. Przedstawiciel ZDP przedstawił rozwiązania jakie zlecił mu do wykonania zarząd powiatu celem poprawy bezpieczeństwa na drodze powiatowej.

Pierwszy obszar to przejście dla pieszych w okolicach sklepu “U Jędrochy” z wysepką na środku wiązać się to będzie z przebudową fragmentu chodnika po południowej stronie drogi oraz budowa fragmentu chodnika po stronie północnej drogi od sklepu EURO aż po przystanek. Taka konstrukcja ma wymuszać na kierujących pojazdami zmniejszenie prędkości w okolicy wysepki i ułatwiać pieszym bezpieczne przejście.

Drugim rozwiązaniem zaproponowanym jest przebudowa fragmentu drogi od zakrętu koło pani Wójtowiczowej aż za przedszkole wraz z budową ronda na skrzyżowaniu drogi w kierunku Wiśniowej z drogą na Bulinę. Rodo z kompletem przejść oraz wysepkami rozdzielającymi, dodatkowy pas wyposażony w wysepki uniemożliwiające wyprzedzanie.

Plany są takie aby zrealizować te rozwiązania do końca kadencji, w pierwszej kolejności Powiat będzie dążyć do wykonania przejścia dla pieszych w okolicy sklepu “U Jędrochy”. Po przedstawicielu ZDP głos zabrał naczelnik ruchu drogowego nadkom. Krzysztof Grzybek i uzupełnił informacje jakie przekazał rzecznik prasowy na początku spotkani dotyczące działań policji w zakresie bezpieczeństwa. Zauważono poprawę bezpieczeństwa nastąpił spadek tych najniebezpieczniejszych zdarzeń drogowych w roku 2019 były tylko 2 z 3 osobami rannymi.

Policja ma nadzieje że ta tendencja się utrzyma . Mówiono również o parolach kontrolujących prędkość kierowców jak i trzeźwość w Osieczanach.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x